Віртуальні виставки

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

 


2 грудня стартував Національний тиждень дитячого читання, який триватиме до 8 грудня. Це чудова нагода об'єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими.

Гаслом Тижня читання стало «Світло історій». У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному.

Завітайте в нашу бібліотеку  та виберіть собі книжку для читання. Читайте з задоволенням!














середа, 4 грудня 2024 р.

 2 грудня стартує Національний тиждень дитячого читання, який триматиме до 8 грудня.

Це чудова нагода об'єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими. Гаслом Тижня читання стало «Світло історій».
У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному. Занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв поновлює відчуття стабільності і тепла необхідне під час війни.
В нашій бібліотеці для читачів - постійно-діюча книжкова виставка «Читаємо разом - в теплі дружньої родини». Запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки долучитися до Тижня дитячого читання!


пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

 

ЯРОСЛАВ СТЕЛЬМАХ - ДІТЯМ.

30 листопада - 75 років від дня народження Ярослава Стельмаха - видатного українського письменника, драматурга, кіносценариста, прозаїка, перекладача, який залишив значний слід у сучасній українській літературі. Його творчість, сповнена гумору, мудрості та життєлюбства, досі надихає читачів різних поколінь. Зокрема його перу належать такі твори, як “Вікентій Премудрий”, “Голодний, злий і дуже небезпечний”, “Якось у чужому лісі”, “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера”, “Найкращий намет” та інші.

 За збірку «Голодний, злий і дуже небезпечний» Ярославу Стельмаху в 2001 році присудили премію імені Лесі Українки, а це найвища в Україні винагорода для дитячих письменників.









 

ТВАРИНИ - НАШІ ДРУЗІ.

30 листопада - Всесвітній день домашніх тварин. Це свято для тих, хто обожнює кішок, собак, папуг та інших домашніх улюбленців.

Домашні тварини є частиною нашого життя, улюбленцями, вірними друзями, вони прикрашають наше дозвілля і дарують кожному з нас любов і увагу. Ми також їх обожнюємо і турбуємось про них, проявляємо свої почуття — доброту, ніжність, любов.

Тому піклуючись про свого улюбленця, дитина стає добрішою, відповідальнішою, турботливішою.

До цього дня в нашій бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Тварини-наші друзі». Згадаймо слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив», які звернені до всіх нас.







вівторок, 26 листопада 2024 р.

 ЧОРНА ТІНЬ ГОЛОДОМОРУ.

День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада, у 2024 році – 23 листопада.
Серед багатьох болючих сторінок історії українського народу тема голодоморів залишається однією з найдраматичніших. Для України 1932-1933 роки стали часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення.
До дня пам’яті жертв голодоморів у бібліотеці представлена виставка-реквієм «Чорна тінь голодомору».
В пам'ять про загублені людські життя, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голодомори, запалимо свічку пам’яті на підвіконнях. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.



 УКРАЇНА-КРАЇНА ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ.

21 листопада, відзначаючи День Гідності та Свободи, ми вшановуємо патріотизм та мужність наших співвітчизників, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина та національних інтересів нашої держави.
Цей день символізує боротьбу за незалежність та європейські цінності. Він нагадує нам про важливість не лише державної, а й особистої гідності кожного з нас, про те, що ми маємо право бути почутими та впливати на своє майбутнє.
Цього дня ми віддаємо шану всім, хто не залишився байдужим у ті важкі часи, хто став на захист свободи і продовжує відстоювати демократичні цінності й сьогодні.
До цієї дати в бібліотеці оформлена тематична поличка «Україна - країна гідності та свободи».



 ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ.

20 листопада світ відзначає Всесвітній день дитини - особливу дату, що нагадує про важливість турботи, захисту прав і розвитку дітей. Цей день стає ще одним закликом до дій, адже діти - це майбутнє кожної країни і всього людства.
З нагоди Всесвітнього дня дитини до нашої бібліотеки першими завітали учні 6-А класу (кл. керівник Ободовська Д.П.) Великомихайлівського опорного ліцею. Діти ознайомилися з правами, викладеними в «Конвенції про права дитини», а також були задіяні у творчій діяльності – весело складали пазли, згадували назви казок, ознайомилися з книгами постійно діючої книжкової виставки «Читаємо разом – в теплі дружньої родини» та вибрали собі книги для читання. Радісно та дуже приємно,що в цей день до бібліотеки завітали і інші читачі, які також активно прийняли участь у творчій діяльності. Всі читачі, хто відвідав в цей день бібліотеку отримали позитивні емоції, гарний настрій та солодощі.
У Всесвітній день дитини ми вітаємо всіх наших дітей! Нехай ваші мрії обов’язково здійснюються, а цей день залишить у вас тільки приємні спогади.
Кожній дитині мирного, щасливого та світлого майбутнього!





















середа, 13 листопада 2024 р.

 

ОСТАП ВИШНЯ - ЧАРОДІЙ СМІХУ.

13 листопада 2024 року - 135 років від дня народження Остапа Вишні (Губенко Павло Михайлович, 1889-1956), українського письменника, новеліста, класика сатиричної прози.

Блискучий майстер гумористичних оповідань, фейлетонів, творець нових літературних жанрів – нарису усмішки, гумористичного портрета. Письменник написав близько двох з половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, переклади.

Великий гуморист Остап Вишня зробив неоціненний внесок у скарбницю національної літератури, проклавши шлях українській сатири та гумору в новітню добу.

До цієї дати в нашій бібліотеці оформлено виставку-портрет «Остап Вишня – чародій сміху».