Віртуальні виставки

четвер, 19 вересня 2013 р.


Історія селища Велика Михайлівка
 
Історія селища Велика Михайлівка
           Селище виникло в часи заселення півдня України, після успішного закінчення російсько-турецьких воєн, після того, як територія між Бугом і Дністром у 1792р. за Ясським мирним договором відійшла до Росії. Землі в урочищі річки Кучурган придбав поручик Іван Гросул-Толстой. Населений пункт, що виник на цих землях почав називатися Гросуловим.
           Сучасне селище Велика Михайлівка утворилося від злиття сіл Богуславка, Михайлівське та кількох хуторів.
 
Міст через річку, що з'єднує села.

          Богуславку засновано в кінці ХVІІІ ст. У письмових джерелах cело Богуславка вперше зустрічається близько 1797 року, коли на правому березі побудували церкву. Село було частиною маєтку підпоручика Івана Гросула, складалось із 18000 десятин землі і 150 кріпосних селян. Селяни були куплені у генерал-майора Ланського та підполковника Давидовича. У 1823році маєток було поділено між синами Гросула-Толстого: Левом, Іваном і Михайлом.
 

           Містечко Гросулове було засновано поміщиком Іваном (Іоанном) Костянтиновичем Гросулом -Толстим в 1793 році. Невідомо звідки з’явилися тут селяни, ймовірно це були втікачі з північних губерній, а можливо Ланський та Давидович перевезли їх з інших маєтків. 6000 десятин продав підполковник Арсеній Давидович, а 12000 десятин були куплені у бригадира Василя Ланського.
           Гросулове було підпорядковане Тираспольському повіту.
           Після реформи 1861 року більша частина землі залишилася нащадкам Гросула -Толстого, селяни отримали незначні наділи. Село зростало, сюди приїздили євреї, які в основному займались торгівлею. Побудували собі хати та крамниці в центрі селища. Збудували синагогу. Працювала єврейська школа. Розвивалася торгівля, на недільні базари приїздили селяни з навколишніх сіл.
 
 
Будинок волосної управи  
 
 
          У 1868 році у селищі налічувалося 82 двори, в яких проживало 476 жителів, через 26 років відповідно стало вже 156 дворів і 950 жителів. А в 1907 році кількість дворів збільшилася у 5 разів, а жителів стало 4136.
У 1922 році Гросулове стає районним центром, куди входило 11 сільських рад. Область поступово починає виділяти кошти на облаштування райцентру: будується військове містечко з аеродромом, відкрита сільськогосподарська школа, облаштовано цирульню, створена сільськогосподарська артіль, реміснича артіль «Шкіртруд», 49 закладів торгівлі. Селище мало свою дизельну електростанцію, у 1927 році провели радіоточки, у 1929 році відкрили семирічну школу.
           Перший колгосп – «Фрайгайт» - 500 га землі, пізніше – у 1929 році «Шлях до освіти», «Певна праця», «Червоний незаможник».
            Великомихайлівський район (до 1946р. – Гросулівський) розташований в центральній частині області у межах Причорноморської низовини. Територія має рівнинний рельєф перетятий балками та долинами пересохлих річок. Загальне зниження поверхні спостерігається у напрямку узбережжя Чорного моря.
            Гідрографічна мережа району розвинена слабо. Його територію перетинають річки Кучурган (ліва притока Дніпра) і Малий Куяльник (притока Середнього Куяльника).
Площа ставків та річок 428,84 га.
Клімат помірно – континентальний, посушливий.
Безморозний період триває близько 185 діб.
Річна кількість опадів коливається від 300-430мм.
Площа – 143,6 тис.га, у тому числі сільськогосподарські угіддя 122,8 тис.га, із них рілля 90,8 тис.га.
Адміністративним та культурним центром є селище міського типу – Велика Михайлівка
 

середа, 18 вересня 2013 р.

"У комп'ютерному світі"

     18 вересня при відділі 5-9-х класів проведено знайомство користувачів - учнів 5-х класів Великомихайлівського НВК ЗОШ І-ІІІст. - гімназії з "Інтернет-центром". Захід проведено у вигляді інформаційно-ігрової програми. 
     Під час гри бібліотекарі розповіли користувачам про роль інформації в сучасному суспільстві, показали значення комп'ютерних технологій в  освітній та культурній сфері, розповіли про основні правила користування компютером, розширили знання учнів з інформатики, ознайомили дітей з історією винекнення комп'ютера.  
Учасники заходу                                                  Книжкова виставка   "Мій помічник комп'ютер"                                                                                            










     
 

Учні 5-х класів вчаться користуватися комп'ютерами

понеділок, 9 вересня 2013 р.


Реалізація програми Бібліоміст
Шостого вересня цього року у   Великомихайлівській  центральній районній бібліотеці пройшла пресконференція   «Бібліо - ресурси «сучасних бібліотек» в ЦБС»»                   /виконання  Міжнародної програми «Бібліоміст»/:

    У пресконференції прийняли участь чотири бібліотеки системи, переможці конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».
Районною дитячою бібліотекою було висвітлено питання реалізація творчого проекту «Наші мрії в дію», нові послуги для користувачів та нові можливості для бібліотекарів.

Реалізація творчого проекту  «Наші мрії в дію»
                                           Заступник директора по роботі з дітьми Крицька С.О.

Під час написання проекту на конкурс «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» колективом РДБ була обрана тема профорієнтації і було поставлене завдання допомогти дітям 14-15 років зорієнтуватися у житті, максимально підготуватися до прийняття рішення, пов’язаного з вибором майбутньої професії.                                                                       Реалізацією  програми  передбачалось впровадження  у бібліотечну діяльність нових форм та методів роботи, для більшого інформування учнів випускних класів про сучасний світ професій.  На початку реалізації програми було організовано «Профінформ клуб» заняття клубу розраховані на два роки. Учасниками клубу були учні 8-го класу з якими протягом  двох  навчальних років  проведено низку заходів з профорієнтації.    Перший рік занять проводились бесіди, диспути, анкетування на типи професій. За другий рік проведено зустрічі з фахівцями різних професій та екскурсії до організацій. Також проведено диференційно-діагностичне опитування за Клімовим, яке учасники клубу проходили в  мережі Інтернет.         
Під час реалізації проекту колективом  дитячої  бібліотеки налагоджено  співпрацю та партнерство з багатьма  організаціями селища, а саме з районною газетою «Єдність», з районним центром зайнятості, з районним управлінням юстиції, районним центром соціальних служб, сім’ї, дітей та молоді, дитячим садочком «Сонечко», селищною радою.   
Завдяки програмі  «Бібліоміст» ми стали учасниками  Міжнародних конкурсів.
       Успіх районної дитячої бібліотеки можна відмітити у тому, що в 2011 році завдяки програмі «Бібліоміст» ми прийняли участь у конкурсі від Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду Відродження  «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація культурно -просвітницької роботи з   дітьми та молоддю»,  дві дитячі бібліотеки нашого району одержали перемогу і у винагороду отримати по 10 000 грн. на нову літературу.
     На майбутнє плануємо брати активну  участь в різноманітних конкурсах державного та Міжнародного рівня.  Також на першому місці в наших планах залучення більшої кількості користувачів. Та налагодження співпраці з партнерами бібліотеки.

Нові послуги для користувачів та нові можливості для бібліотекарів.

Бібліотекар відділу 5-9 класів  Пинтя В.Г.

         З відкриттям Інтернет-центру  в районній дитячій бібліотеці для користувачів бібліотеки  з’явилися нові послуги,  а саме: користувачі бібліотеки мають можливість спілкуватися в соціальних мережах безкоштовно, знаходити інформацію для підготовки домашніх завдань, користуючись мережею Інтернет готуються до самостійних робіт, готують реферати. 
       Бібліотекарем відділу 5-9-х класів щорічно на початку навчального року проводяться  два рівня занять з вивчення комп’ютерної грамотності «З комп’ютером на ТИ»  з учнями 5-х класів. (83  читача пройшли навчання)
       Також   з відкриттям Інтернет-центру ми бібліотекарі відкрили для себе нові можливості. Користуючись комп’ютерами та мережею Інтернет    самостійно готуємо роздаткові матеріали для користувачів, оформляємо рекламні проспекти, закладки,  оформлено візитку РДБ, готуємо матеріали для проведення масових заходів, також з’явилися нові форми  роботи  це відео перегляди та віртуальні мандрівки.   Створюємо презентації різної тематики.  При відділі 5-9 класів працює  «Творча майстерня» користувачі бібліотеки знаходять матеріал в мережі Інтернет і використовують його для виконання творчих домашніх завдань з різних предметів.  
        Найголовнішим досягненням можна вважати можливість висвітлювати роботу бібліотеки  в блозі  Великомизайлівської районної бібліотеки для дітей, також у нас є сторінка у фейсбуці та ютубі.  
Учасники пресконференції 

  Відеопрезентація присвячена реалізації програми "Бібліоміст" 



вівторок, 3 вересня 2013 р.


Пресконференція «Крокуємо у сьогодення «БІБЛІОМОСТОМ»
 
ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКА ЦЕНТРАЛІЗОВАНА БІБЛІОТЕЧНА СИСТЕМА

Бабінчук Людмила Миколаївна - директор ЦБС

Адреса: вул. Леніна, 121 смт Велика Михайлівка, Великомихайлівський р-н,

Одеська область, 67100; email: vmbiblioteka @ mail.ru тел. 2 – 14 – 61.

Бойченко Оксана Валеріївна – провідний методист ЦБС  тел. 0962938619

email:  ovboychenko@ mail.ru

 

 

П Р Е С  -  Р Е Л І З

 

30.08.2013р.

 

«Крокуємо у сьогодення «БІБЛІОМОСТОМ»

 

 

! 6 вересня 2013 року о 10  годині ранку, на базі ЦРБ відбудеться прес – конференція за темою    «Бібліо - ресурси «сучасних бібліотек» в ЦБС» / виконання  Міжнародної програми «Бібліоміст»/

!  У читальній залі буде проведено прес – конференцію. За участю  бібліотек – переможців  Всеукраїнського конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».

* Інформація: З 2011 року чотири бібліотеки Великомихайлівської ЦБС: Центральна районна  бібліотека для дорослих, районна дитяча бібліотека, Цебриківська  селищна бібліотека для дорослих, Великоплосківська сільська бібліотека – філія стали переможцями конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» міжнародної програми «Бібліоміст». У жовтні 2011 року у цих бібліотеках запрацювали «Інтернет – центри» для користувачів. Цими бібліотеками реалізовуються до 31 жовтня 2013 року цільові  проекти:  у ЦРБ  - творчий проект «Обираючи професію, я обираю своє майбутнє 2011 – 2013»; у РДБ –  творчий проект «Мрії - в дію», націлений на профорієнтацію дітей середнього шкільного віку;

у Цебриківській бібліотеці для дорослих – творчий проект «Краєзнавча діяльність бібліотеки у співвідношенні традицій та інновацій»; у Великоплосківській бібліотеці – філії – творчий проект «Информационное поле Великоплосковского агрария».

Для реалізації зазначених проектів було вжито чимало заходів і результати, які отримали бібліотеки є різні. На прес – конференції ми хочемо донести інформацію про практичні сторони у діяльності «Інтернет – центрів»:

1). Про практичні кроки до успіху бібліотек;

2). Про нові послуги;

3). Про кількісні та якісні результати.