Віртуальні виставки

понеділок, 29 грудня 2014 р.

Акція "Намалюй малюнок солдату"
 
          Колективом Районної дитячої бібліотеки в грудні місяці організовано та проведено акцію "Намалюй малюнок солдату". В акції прийняли участь читачі-учні 4-го класу Великомихайлівського НВК. Діти  намалювали малюнки та написали листи - привітання з Новорічними святами,  в своїх листах діти привітали солдат, побажали їм здоров'я, терпіння та миру. Всі малюнки були відправлені в зону АТО.
 





 
Реалізація Національного проекту "Україна читає дітям"
 
Протягом чотирьох років у Великомихайлівській РДБ реалізовується Національний проект «Україна читає дітям». Головною ідеєю проекту є те, що відомі публічні люди: представники всіх гілок влади, журналісти, видавці, письменники, політики, спортсмени, співаки читають вголос  книги дітям у бібліотеках, школах, дитячих садках, діляться спогадами і враженнями про першу прочитану книгу, про улюблених героїв, які вплинули на їх життєвий шлях.
  За час реалізації проекту бібліотекарями були організовані зустрічі з цікавими людьми та представниками різних професій. Під час зустрічей гості читали дітям улюблені твори, розповідали про улюблені книги дитинства.
 Заключним заходом районної дитячої бібліотеки  в 2014 році була зустріч учнів – читачів 4-го - Б класу Великомихайлівського НВК – гімназії                        (кл.керівник Л.В. Щербула) з самодіяльним письменником Валерієм Олександровичем Зарічуком.   В 2014 році Валерій Олександрович відзначає 20-ти річчя своєї творчості. Дуже цікаву краєзнавчу розповідь підготував письменник для дітей.  В.Зарічук зробив екскурс в історію колишніх сіл  Великомихайлівського району, прочитав дітям декілька своїх оповідань та подарував усім учасникам заходу на згадку свої книги.   
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

понеділок, 20 жовтня 2014 р.



14 жовтня День українського козацтва
 
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.
З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що це свято встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р. припадає саме на цю дату.
У документі, підписаному Леонідом Кучмою говориться: «Враховуючи історичне значення і заслуги українського козацтва в затвердженні української державності і істотний внесок в сучасний процес державного будівництва, ухвалюю встановити День українського козацтва» . І справді неможливо знайти у минулому України якесь інше явище, що б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу, як українське козацтво.
  Вперше термін «козак» зустрічаємо у Початковій монгольській хроніці (1240). У перекладі з тюркських мов він означає «одинокий» , «схильний до завоювання» . У XIV ст. цей термін вміщено в словнику половецької мови «Кодекс Куманікус» (1303) та в додатку до грецького збірника житій святих « Синаксаря» . Цікаво, що слово « козак» вживалося для позначення полярних рольових функцій: «страж» і «розбійник» .
Історики вважають, що українське козацтво виникло в 1480-х роках, але тільки в середині XVI століття їхня кількість зросла настільки, що козацьке військо почало впливати  на перебіг політичних  подій в Україні і Європі. Європейські монархи наймали козаків для участі у військових операціях. З напіввійськового промислу козацтво перетворювалося на окремий стан тогочасного українського суспільства. Вироблялися і усталювалися військова організація, адміністративний устрій, закони і звичаї. У XVI столітті українське козацтво утворило свій центр - Запорозьку Січ, що була столицею значною мірою незалежної військової республіки. У XVII столітті козацтво запорозьке, реєстрове вже утворило провідну верству українського народу і склало основу української держави, що постала 1648 року з початком Визвольної війни під проводом гетьмана України Богдана Хмельницького. Козацький адміністративно-військовий устрій був поширений на значну частину України. 3 козацької старшини утворилася нова українська аристократія. Новий устрій проіснував на українських землях до кінця XVIII століття, а військові козацькі формування - до першої половини XIX століття.
Проблема появи та формування козацької верстви й досі є дискусійною. Перші спроби її розв'язання були зроблені ще на початку XVII ст., коли польські історики намагалися вивести козацький родовід із самоназви, тобто зі слова «козак». Зокрема, польсько-литовський хроніст М. Стрийковський вважав, що козаки походять від стародавнього ватажка « Козака» , який вдало боровся з татарами. З часом викристалізувалася низка версій, що пояснюють походження козацтва:
1)      «хозарська» — ототожнює козаків з давніми народами степу « козарами» , або хозарами;
2)      «чорно-клобуцька» — вбачає в них нащадків « чорних клобуків» — тюркського племені, яке у давньоруські часи жило в пограничному зі Степом Пороссі;
3)      «черкаська» — вважає виникнення козацтва одним з наслідків процесу міграції в Подніпров'я черкесів (черкасів), які до того проживали в Тмутаракані;
4)      «татарська» — виводить козацький родовід з татарських поселень, що виникли на Київщині за часів Володимира Ольгердовича та Вітовта, де шляхом злиття татарського елементу з місцевим населенням утворилася якісно нова верства — козацтво;
5)      «автохтонна» — доводить, що козацтво як спільнота є прямим спадкоємцем, логічним продовженням вічових громад Київської Русі, які за литовської доби не зникли, а лише трансформувалися, зберігши свій вічовий устрій, у військово-службові формування, підпорядковані великому литовському князю;
6)      « родницька» — висвітлює генетичний зв'язок козацтва зі слов'янським степовим населенням періоду Київської Русі — « бродниками» , які жили у пониззі Дунаю;
7)      «уходницька» — пов'язує виникнення козацтва з утворенням на території Наддніпрянщини громад вільних озброєних людей, котрі прибували сюди на промисли за рибою, бобрами, сіллю, дикими кіньми та іншою здобиччю;
8)      «захисна» — пояснює появу козацтва на південних рубежах необхідністю дати організовану відсіч наростаючій татарській загрозі;
9)    «соціальна» — факт виникнення козацтва пояснює як наслідок посилення економічного, політичного, національного та релігійного гніту, яке штовхало селянство до масових втеч на вільні землі та самоорганізацію в нових місцях проживання.
Жодна з цих теорій не може пояснити всю складність виникнення та формування козацтва, оскільки кожна з них базується на якомусь одному чиннику із економічної, етнічної, воєнної чи соціальної сфер. Водночас більшість з них містить раціональні зерна, синтез яких дає можливість наблизитися до правильної відповіді.
Та навіть не зважаючи на той факт, що до остаточної наукової оцінки козацтва ще далеко, можна сміливо стверджувати, що в Україні немає більш важливого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та більш важливого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення.
 Саме в цей день районною дитячою  бібліотекою  спільно з історико-краєзнвчим музеєм було організвано та проведено музейний урок  «Україна – земля козацька» під ячас якого зберігач музейних фондів Дерманський В.П. познайомив відвідувачів з історією українського козацтва розповів цікаві факти про козаків ознайомив з музейними експонатами бібліотекарі представили книжкову виставку  «Твоєї слави козацької повік не забудемо».





 
 
 
 
 
 
 
 
 



30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

  30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек, свято загальнонародне, бо через бібліотеки на різних етапах життя проходить все населення країни. Це свято численної категорії працівників культури – бібліотекарів, за словами художника і філософа Реріха “Перших вісників Краси і Знань”, тих, хто зберігає і передає нащадкам найдорожче, що накопичило людство – інтелектуальний доробок, хто професійно виконує свої обов'язки і відкриває читачам красу і силу слова, несе їм “розумне, добре, вічне” – книгу. Адже бібліотеки є єдиною надійною і незнищенною пам’яттю людського роду.
           Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек колективом районної дитячої бібліотеки проведено свято «Чарівне Читай-місто» з читачами-учнями 4-х   та  5-х класів.   Під час свята ведучі Євстратенко Ростислав та Стиранець Христина привітали бібліотекарів гарними словами та подякували за бібліотечну працю. Читачі в свою чергу привітали бібліотекарів віршами, провели «Калейдоскоп цікавих фактів про бібліотеки» та вікторину «Книга міст у світ знань», а вихованці ДМШ Головацька Катерина та Коваленко Діана  привітали чудовими піснями.            
Ведучі свята Євстратенко Росислав та Стиранець Христина
                            


 Головацька Катерина виконує пісню "Тече вода"



            
                                     

неділя, 20 липня 2014 р.

                                                
                                                    Джерело мудрості

Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.    В ній зібрана мудрість усьог о людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.     Днями до Великомихайлівської районної дитячої бібліотеки завітали вихованці старших груп ДНЗ «Сонечко».



 
 Бібліотекарі   познайомили маленьких  відвідувачів з бібліотекою, розповіли правила користування бібліотекою, познайомили з книжковими виставками «Книга – друг на все життя», «Чарівний світ казок»,  надали поради для малечі як подружити з книгою та провели вікторину «Відгадай казку». Всі учасники екскурсії жваво цікавилися книгами, активно відповідали на питання вікторини та розповідали свої улюблені казки.  

 

четвер, 12 червня 2014 р.

 
Екскурсія до самодільного музею хору ім. Верьовки
 
Днями колективом районної дитячої бібліотеки було  проведено екскурсію    учнів  3-х класів (класоводи Штипук В.І., Щербула Л.В.),  до  самодіяльного музею хору імені Г. Верьовки. Дуже тепло та привітно зустріли нас засновники самодіяльного музею         подружжя Первухіних.  Заходимо в музей, а там нас зустрічають піснею «Зеленеє жито, зелене»,   на стінах у художніх бра горять свічки, і все це призводить на нас чудове враження. Віталій Федорович Первухін знайомить нас з історією хору ім. Верьовки, яким вже 45 років керує наш славетний земляк, Герой України Анатолій Тимофійович Авдієвський. В музеї поруч з портретом організатора хору Г.Г. Верьовки         висить портрет Авдієвського та булава «Гетьмана Української народної пісні», це звання Анатолію Тимофійовичу присвоїв   Віталій Федорович  коли хор  був в гостях в музеї. Але головним експонатом музею є українська народна пісня у виконанні верьовківців.  Також Оленою Федорівною  було  представлено відеозапис святкування 200-річчя селища Цебрикове, яке великий маестро вважає своєю малою Батьківщиною. Переглядаючи відеозапис  з виступами хору ми почули дуже багато  українських народних пісень.   Господиня пригостила відвідувачів смачними млинцями та компотом.      Прослухавши народні пісні ми й самі заспівали у дворі чудового музею. Після знайомства з музеєм Віталій Федорович подарував нам на пам'ять свою книгу «Великомихайлівський самодіяльний музей хору імені Г. Верьовки»  та листи зі словами «Гімну Великомихайлівки», які написав письменник. 
 
 



           

вівторок, 10 червня 2014 р.

Екскурсії до бібліотеки
 
        Щорічно наша бібліотека долучається до проведення літньої оздоровчої кампанії. Цього року колективом РДБ був складений план заходів для читачів різних вікових груп,  які проводидись під час екскурсій. 
 
План заходів:   

№ п/п

Назва заходу

Форма проведення

Клас

Дата

1.

«Ми всі обираєм здоровий спосіб життя!»

 

Ігрова програма

3кл.
НВК

 3.03

2.

 «Ми всі обираєм здоровий спосіб життя!»

Ігрова програма

 4 кл.
НВК

10.06

3.

«Збережемо життя на землі»                   «Стежками природи»  

Екологічна година
Екологічний квест

5  кл.  
НВК

5.06

4.

«Збережемо життя на землі»
   «Стежками природи»

Екологічна година
Екологічний квест

6  кл. 
НВК 

6.06

5.

 «Герої улюблених казок»

 Літературний квест

1-4 кл.

ЗОШ №2

11.06

6.

«Герої улюблених казок»

Літературний квест

1-2 кл.

4.06

7.

«Герої улюблених казок»

Літературний квест

1-2 кл.

12.06

8.

Екскурсія до самодіяльного музею хору ім.. Вірьовки

Екскурсія

3 кл. 

11.06
           За цим планом дуже активно проведено заходи присвячені здоровому способу життя, екології та для наймолодших читачів проведено літературний квст "Герої улюблених казок" також усі групи читачів малювали групові малюнки на тему здорового способу життя та герої улюблених казок. До кожного заходу було оформлено книжкові виставки та стенди відповідної тематики.
Ігрова програма "Ми всі обираєм здоровий спосіб життя" з читачами - учнями  третіх класів




Презентація малюнків на тему здорового способу життя


 Читачі - учні 1-2-х класів приймають участь у літературному квесті "Герої улюблених казок"



Екологічна година«Збережемо життя на землі»

 Екологічний квест "Стежками природи"
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

середа, 4 червня 2014 р.

 
1 червня - День захисту дітей
 
Дитинство - це коли жовтий колір - яскраво-жовтий,
дерева - живі велетні, а до місяця можна доторкнутися рукою,
 коли серед друзів є невидимий хлопчик,
а під ліжком явно хтось живе.
 
Щороку колектив районної дитячої бібліотеки долучається до проведення свята присвяченого дню захисту дітей на центральній площі селища Велика Михайлавка. Цього року було організовано і проведено флешмоб "Запрошуємо всіх читати" під гаслом "Читати це модно!"

 

Центральна площа селища  

 
Також для громали селища було представлено книжкову виставку присвячену 200 річчю від дня народження Великого Кобзаря  "Шевченкове слово в віках не старіє" та інформаційні стенди: 2014 - Рік сім'ї", "Найкращі читачі 2013 року", "Немає кращої землі ніж  та, що зветься рідним краєм" тавиставка малюнків "Моє родинне дерево".  



 

                                      Вручення грамоти активній читачці Стиранець Христині