Віртуальні виставки

понеділок, 17 грудня 2018 р.


НЕЧУЙ ЛЕВИЦЬКИЙ І.С. – УКРАЇНЕЦЬ НА ВСІ ЧАСИ.
Народився 25 листопада 1838 у Стебліві в сім'ї сільського священика. Батько майбутнього класика української літератури був освіченою, прогресивних поглядів людиною, мав велику домашню бібліотеку. На власні гроші організував школу для селян, в якій його син навчився читати і писати.
У 1847 році Іван вступив до Богуславського духовного училища, яке закінчив у 1853 році і в якому викладав.
Після училища вступає до Київської духовної семінарії, яку закінчує у 1859 році.
У 1861 році вступив до Київської духовної академії, яку закінчив у 1865 році.
І. Левицький закінчує академію із званням магістра, однак відмовляється від духовної кар'єри, зволівши викладати російську мову і літературу, історію та географію у Полтавській духовній семінарії, потім у гімназіях Каліша (1866-1867), Седлеця (1867-1872), Кишинева (з 1873).
Помер 2 (15) квітня 1918 року у київській Дегтярівській богадільні (будинку старих), де проживав без нагляду останні дні. Похований на Байковому кладовищі.
Книги :


Нечуй-Левицький І.С. Запорожці [Текст ] /
І.С. Нечуй-Левицький. – Київ: Веселка, 2012. –
140 c.


До видання увійшли вибрані твори видатного українського письменника І. С. Нечуя-Левицького (1838-1918) — казка «Запорожці», переклади казок M. Салтикова-Щедріна «Повість про те, як мужик харчував двох генералів» і «Дикий пан», легенда «Скривджені й нескривджені».
Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури.
Розраховане на школярів, вчителів, усіх, хто цікавиться творчістю І. Нечуя-Левицького.




Нечуй-Левицький І.С.  Кайдашева сім’я і [Текст ] /
І.С. Нечуй-Левицький. – Харків: Фоліо, 2011. –
605 c.
До книги відомого українського письменника-реаліста Івана Нечуя-Левицького увійшли повісті й оповідання з народного життя («Кайдашева сім’я», «Микола Джеря», «Баба Параска та баба Палажка»), в яких автор створив колоритні постаті з усіх верств населення, а також роман «Хмари», що присвячений темі української інтелігенції і зображує людей широких, прогресивних поглядів, які своєю гуманною просвітницькою діяльністю відкривали народу перспективи нового, вільного і розумного буття.



Нечуй-Левицький І.С.  Микола Джеря. [Текст] / Іван Семенович Нечуй-Левицький ; сост. О. В. Зав'язкін . - Донецьк : ТОВ ВКФ "БАО", 2014. - 382 с. -
Книга “Микола Джеря” – перлина класичної української літератури. Іван Нечуй-Левицький в яскравих фарбах показав нелегке життя селян-кріпаків у другій половині XIX століття. Недаремно ця повість включена в шкільну програму – її потужна ідеологія стосується не тільки минулого України, а й її сьогодення.
Головний герой твору – селянин Микола Джеря, який проживає в невеличкому селі на Житомирщині з матір’ю, жінкою та донькою. Він ніколи не міг примиритися з владою панів і постійно заступався за нещасних кріпаків. Не витримавши кріпацької долі, чоловік відправляється на пошуки кращого життя, залишивши свою сім’ю. Він мандрує Україною, пробуючи свої сили в різних ремеслах, та нарешті знаходить спокійне місце в Бессарабії.



четвер, 8 листопада 2018 р.



ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ.
9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. За православним календарем це день вшанування пам’яті преподобного Нестора -літописця. Дослідники вважають, що саме з Нестора - літописця і починається писемна українська мова. Українська мова - це голос нашого народу , його історія , минуле і майбутнє.
Співучою , барвінковою , солов’їною називають її , бо в ній – душа України.
До цієї дати у Великомихайлівській районній дитячій бібліотеці були оформлені книжкові виставки «Рідна мова – душа духовного основа» та «Ти наше диво калинове, прекрасна материнська мова».



пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.


БЕЗСМЕРТЯ КОЗАЦЬКОЇ ЗВИТЯГИ
 
До Дня українського козацтва




"Було колись — в Україні Ревіли гармати;
Було колись — запорожці Вміли панувати.
Панували, добували І славу, і волю..."
Т. Шевченко «Іван Підкова»




Цілі століття відділяють сьогоднішні покоління українців від тих часів, коли дзвеніла слава козацька далеко за межами України. Без вороття згасло багато історичних постатей тієї доби. Достеменно не знаємо, де могили козацьких ватажків та славних гетьманів. Змінився світ, іншою стала наша країна. Проте чомусь і сьогодні нас хвилює перебіг давніх подій, поразки і перемоги. Бо це наша історія. Слава нинішньої України пронесена крізь буревії віків, спалахи народної любові до одних та зневаги до інших. Та безперечно одне: чим досконалішим та більш демократичним стає наше суспільство, тим дорожчим бачиться минуле з його славними традиціями та здобутками.
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, яка обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що це свято встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р. припадає саме на цю дату.  
Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг. 
Віртуальна виставка "Безсмертя козацької звитяги" познайомить Вас з цією найбільш цікавою сторінкою в історії українського народу - козаччиною.



Сушинський Б. І. Всесвітня козацька енциклопедія [Текст] / худ. оформлення О. П. Чередниченко. - Одеса: Видавничий дім ЯВФ, 2007. - 570 с.


Всесвітня козацька енциклопедія” – це видання, в якому зібрано основні відомості про всесвітній козацький рух, а також про митців, у творчості яких знайшли своє відображення подвиги козацьких звитяжців. Значну частину цього енциклопедичного видання становлять відомості про події та діячів новітнього Козацького Відродження, що започатковувалося після розпаду Радянського Союзу в Україні, Росії та в інших незалежних державах, і які – як і чимало відомостей з давньої козацької історії – вводяться в пострадянський енциклопедично-довідковий обіг уперше.


















Сушинський, Б. І. Козацькі вожді України: Історія України в образах її вождів та полководців XV-XIX ст. [Текст] : історичні есе у 2-х т. Т. 21 / Б. І. Сушинський. - 2-ге доп. вид. - Одеса : ВМВ, 2004. - 584 с. : іл. - (Козацька Україна. Бібліотечна серія).
«Козацькі вожді України: Історія України в образах її вождів та полководців XV-XIX ст.» - унікальне видання, в якому подаються історико-літературні есе про відомих, маловідомих, або й зовсім невідомих широкому загалу – всього 205 імен! – військових діячів України, через долю яких пізнаємо мужню, трагічну і, водночас, славну півтисячну історію нашої Вітчизни.




Загребельний П. А. Я, Богдан (Сповідь у славі) [Текст ]: Роман / худож.-ілюстратор С. Г. Якутович. - Харків: Фоліо, 2002. - 675 с.
У романі «Я, Богдан» зображено драматичні події національно-визвольної війни українського народу проти польської шляхти (1654). Епічна масштабність, широта, виразно-полемічний стиль роздумів центральної постаті гетьмана Богдана Хмельницького роблять роман цікавим, динамічним, сповненим непередбачених злетів, оман, суперечностей, через які доля веде головного героя. Твір написано від імені самого Богдана Хмельницького, який оглядає свій життєвий шлях до і після смерті «у славі». 






Чухліб Т.В. Гетьмани України-Русі [Текст ]:. – Донецьк: TOB "ВКФ "БАО", 2012. – 304 с.

Історія нашої держави надзвичайно багата на події та героїв. У цьому виданні змальовано тридцять три історичних портрети найбільш відомих володарів гетьманської булави давньої України-Русі. Читач познайомиться зі сповненими пригод і випробувань біографіями козацьких ватажків, дізнається багато цікавих фактів з особистого життя гетьманів, довідається про їхню роль на військовій і політичній арені. Автор книги – відомий вітчизняний історик – спирається у своїй праці на оригінальні архівні документи, враховуючи останні досягнення вітчизняної та зарубіжної історичної науки. Адресовано широкому читацькому загалу

Павло Халебський. Україна – земля козаків. – К.: ТОВ ВП “Ярославів Вал”, 2009. – /Подорожній щоденник/.
Ця книга мала би стати настільною для кожного українця. Це – чи не найцікавіша та найяскравіша пам`ятка з історії нашої України, перші сторінки якої написано 350 років тому. Це та частина подорожнього щоденника Павла Халебського, де описувалася незалежна Українська Річ Посполита, тобто Українська Народна Республіка, збудована христолюбивим і хоробрим гетьманом Хмельницьким. Фахівці називають українську частину подорожніх реляцій Павла Халебського найдокладнішим і найприхильнішим свідченням чужинців про Україну середини XVII століття, коли увесь світ, затамувавши подих, стежив, як народжується в Європі Козацька Держава

пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.


14 жовтня відзначається  День захисника України та День  українського козацтва. З нагоди цього свята, у Великомихайлівській районній дитячій бібліотеці діє 
виставка – хроніка «За Україну, за її волю, за честь,
 за славу, за народ».

Запрошуємо читачів до нашої бібліотеки, чекаємо на Вас !

пʼятниця, 28 вересня 2018 р.


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК
     День відкритих дверей , присвячений Всеукраїнському дню бібліотек пройшов у Великомихайлівській районній дитячій бібліотеці. В цей день цікавою для дітей була літературна мозаїка «Книга – храм духовний, що мудрості і дива повний», вікторина «Книга – твій друг» та відео – мандрівка «Скарбниця мудрості людської». Для дітей були оформлені книжкові виставки «Ключ від знань та науки старанним дається в руки» та «Країна казкова – Країна книжкова».  






пʼятниця, 14 вересня 2018 р.




Відео перегляд «В руках, що виростили хліб
не залишили і зернини…».
(до дня пам'яті жертв Голодомору)
         85 років віддаляють нас від роковин найбільшої за кількістю жертв-Голодомору 1932-1933 років.
         Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
         14 вересня в районній дитячій бібліотеці для читачів бібліотеки відбувся відео – перегляд «В руках, що виростили хліб не залишили і зернини…».

          Його метою є висвітлення теми Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, усвідомлення його трагізму у долі рідного народу, формування громадянської відповідальності за майбутнє Вітчизни, сприяння зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.





четвер, 6 вересня 2018 р.


НОВІ КНИГИ У ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ.
За бюджетні кошти були закуплені дитячі книги для наймолодших читачів Великомихайлівської районної дитячої бібліотеки. Захоплюючі казки, загадки, розвиваючі книжечки надійшли в дитячу бібліотеку.






пʼятниця, 27 липня 2018 р.


1030 – РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ.
         День хрещення Київської Русі державне свято України. Відзначається це свято 28 липня - у день пам’яті князя Володимира - хрестителя Київської Русі.
         До 1030-річчя хрещення Київської Русі – України, у Великомихайлівській районній дитячій бібліотеці  було оформлено тематичну виставку «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури» .




четвер, 26 липня 2018 р.


«ТВОРЧИЙ СВІТ ГАЛИНИ ПАГУТЯК»
Віртуальна   виставка


Біографія Галини Пагутяк
Москале́ць Галина Василівна (свої твори підписує як Пагутя́к Гали́на)  — українська письменниця. Лауреат Шевченківської премії з літератури.
Народилася 26 липня 1958 року в селі Залокоть, Дрогобицького району, Львівської області, згодом родина переїхала у село Уріж.
Батько — Василь Пагутяк, матір — Іванна Басараб. Наймолодша з трьох доньок у сім’ї.
Вважає себе нащадком молдовського господаря Дракули (Влад Цепеш із роду Басарабів, або як ще його називає Галина Пагутяк, Влад Басараб ).
Закінчила українську філологію Київського державного університету ім. Т. Шевченка (тепер — Київський національний університет ім. Т. Шевченка). Працювала у школі, у Дрогобицькому краєзнавчому музеї, приватній школі, Львівській картинній галереї. Член Національної спілки письменників України. Живе у Львові.
Лауреат Шевченківської премії 2010 р. за книгу прози «Слуга з Добромиля». Двічі лауреат літературної премії «Портал» за книги «Книгоноші з Королівства» та «Зачаровані музиканти».
            Пагутяк Г. Королівство [Текст] / Г.Пагутяк. – Тернопіль: Джура, 2005. – 288 с.



        Мама саме була у відрядженні, коли почались усі ті дива. Спершу з’явився хлопець, який перекидався лисом, а був Принцом. Тоді наш кіт Фелікс заговорив. Зрештою відьми і все товариство Книголюбів намагались викрасти книжку, яка виявилась чарівною. А далі… далі з'ясувалось, що це тільки початок пригод і що від мене залежить доля Королівства.








         Пагутяк Г. Книгоноші з Королівства [Текст] / Г.Пагутяк. – Тернопіль: Джура, 2007.- 168 с.

        
         Нікому не показуй цю книжку. І не розказуй, що читаєш її. Бо на неї, й на тих, хто її читає, полюють крутиголовці. Так-так, і в Серединному світі, і, звісно ж, в Імперії. Чи, може, не на неї, а на іншу - з такою ж назвою?.. У будь-якому разі, будь обережний. І ще одне: кажуть, королева Олімпія скликає всіх книгонош до Королівства. Що б це могло означати?







                                                                       Пагутяк Г. Лялечка і Мацько [Текст] / Г.Пагутяк. – Тернопіль: Джура, 2007.- 
168 с.

Історія про зворушливу дружбу хлопчика на прізвисько Лялечка і лиса-художника Мацька зоставить байдужою хіба геть черству людину. Це ж бо історія зародження справжніх, щонайсвітліших людських почуттів, і вона стократно цікавіша ще й тому, що оповів її справжній майстер слова — знаменита львівська письменниця Галина Пагутяк.






Запрошуємо до читання книг 
письменниці Галини Пагутяк !

середа, 27 червня 2018 р.


ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.
            
    28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 22 роки тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.
         Щоб ознайомити школярів з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України для читачів Великомихайлівської районної дитячої бібліотеки були оформлені книжкові виставки «Маленьким громадянам про Конституцію» та «Конституція – основа нашого життя».





вівторок, 5 червня 2018 р.



ЛІТО – ЧУДОВА ПОРА, ЛЮБИТЬ ЛІТО ДІТВОРА !
         Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Останніми роками бібліотеки стали місцем, де можна цікаво, весело, а головне – корисно провести свій літній відпочинок. Не стала винятком і Великомихайлівська районна дитяча бібліотека. Для корисного і веселого відпочинку в дні літніх канікул, бібліотека організовує і проводить різноманітні заходи. 
          Днями відвідувачами бібліотеки були учні молодших класів Великомихайлівської опорної ЗОШ І-ІІІ ст, діти прийняли активну участь у казковому квесті «Є на світі казкова країна»,потім діти малювали своїх домашніх улюбленців та подивилися мультфільми.
         Учні молодших класів Великомихайлівського НВК ЗОШ – дитячий садок прийняли активну участь в загадковому квесті «Прочитай, знайди відгадки на усі складні загадки» та прийняли активну участь в малюванні своїх домашніх улюбленців.