Віртуальні виставки

четвер, 28 січня 2021 р.

                                      29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ.

Нема любові понад ту,

Що окропила кров'ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути

         Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. Цього року цій жахливій трагедії виповнилося 103 роки.
   Українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення  права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.
        «Понад все вони любили свій коханий край» – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
    До цієї  дати , в відділі обслуговування дітей КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради», представлений перегляд літератури «Пам’ятай про Крути» та інформаційний стенд «Крути – бій за майбутнє».                  Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Герої не вмирають. Вони  живуть у пам’яті  і  справах наступних поколінь. 
Вічна їм слава!






 

пʼятниця, 22 січня 2021 р.

 

ПАВЛО ТИЧИНА - 130 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ.

  Відділом обслуговування дітей КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради» підготовлена віртуальна виставка Павло Тичина.



 23 січня відзначаємо 130 років від дня народження Павла Тичини, українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча.

У відділі обслуговування дітей КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради» для читачів підготовлена книжкова виставка «Чарівник поетичного слова». 


четвер, 21 січня 2021 р.

 

22 СІЧНЯ- ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ.

    22 січня 1919 року… Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності України. 102 роки тому, 22 січня 1919 року відбулося проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

У відділі обслуговування дітей КЗ « Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради» підготовлена тематична виставка «Соборній Україні слава нині і повік», на якій представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності. 

 


вівторок, 12 січня 2021 р.

 

ДЖЕК ЛОНДОН.



         Справжнє ім’я письменника - Джон Ґрифіт Чейні народився 12 січня 1876 р. в Сан-Франциско. Коли йому був майже рік, його мати вийшла заміж за фермера Джона Лондона, який усиновив її сина, і майбутній письменник отримав його прізвище. Рано почав працювати, ще в школі він підробляв продажем газет. А коли закінчив школу, пішов працювати на консервну фабрику.

         У 1893 році найнявся матросом на промислову шхуну, що відправлялася ловити котиків до берегів Японії і в Беринговому морі. Перше плавання дало Лондону багато яскравих вражень, які лягли потім в основу багатьох його морських розповідей і романів. Перший нарис Лондона «Тайфун біля берегів Японії», за який він отримав першу премію однієї з газет Сан-Франциско, став початком його літературної кар’єри.

         У 1897 році Лондон   подався на Клондайк шукати золото. Саме про це Джек Лондон написав багато оповідань. За все життя Лондон видав 16 збірок. Першими, котрі принесли йому популярність, були: «Син вовка» (1900), «Бог його батьків» (1901), «Діти морозу» (1902), «Чоловіча вірність» (1904), «Місячний пік» (1906) .

         Перші романи – «Дочка снігів» (1902), «Морський вовк » (1904) , «Гра» (1905) також були сприятливо сприйняті читачами. Одними з найвідоміших романів стали « Біле ікло» (1906), «Серця трьох», «Мартін Іден». Вісім його романів були успішно екранізовані.

         В 1907–1909 роках здійснив плавання на яхті «Снарк». Історія подорожі викладена в автобіографічному нарисі «Подорож на яхті „Снарк“» (1911 р.).

         З липня по вересень 1911 року Джек Лондон також здійснив кінні подорожі Каліфорнією та сусідніми штатами, які описав в оповіді «Четвіркою коней на північ від заливу».

         Джек Лондон помер у Каліфорнії 22 листопада 1916 р. в містечку Глен-Елен. Останні роки він страждав від ниркового захворювання і під час одного з нападів болю Джек Лондон прийняв занадто велику дозу снодійного.

До 145-річчя від дня народження Джека Лондона у дитячому відділі оформлена книжкова виставка "Письменник життя і боротьби".