Віртуальні виставки

вівторок, 28 лютого 2017 р.


ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ - 85 РОКІВ!

         Нашій рідній Одещині виповнилось 85 років. Одеська область — найбільша за територією область України, розташована на південному заході. Одеська область утворена 27 лютого 1932 року. Особливістю національного складу населення -  є її багатонаціональність, за даними Всеукраїнського перепису населення на території області проживали представники 133 національностей і народностей. Одещина – невід’ємна частина  нашої рідної України.
           В районній дитячій бібліотеці 27 лютого відбулося свято «З днем народження, рідна Одещина!». На захід були запрошені учні Великомихайлівського НВК гімназії – 2- А класу (кл.керівник Щербула Л.В.) та учні 5 -Б¸класу ( кл.керівник Дубровіна Н.А.). Ведучі заходу бібліотекарі Неверська В.В. та Кейзі М.І. звернули увагу дітей, що любов до Батьківщини починається з любові до свого рідного краю, до батьківського дому. Лише той може осягнути своїм розумом красу, велич і могутність Батьківщини, хто збагнув тепло рідного краю.
       Бібліотекарі ознайомили присутніх з книжковою виставкою «Письменники рідного краю». Діти декламували вірші про Одещину та нашу Великомихайлівщину. В ході заходу були прослухані пісні «Діти України» та «Україна - це ти». Цікавою та пізнавальною для дітей була вікторина про Одеську область, в якій вони прийняли активну участь.
 














 

понеділок, 20 лютого 2017 р.



Літературне свято
   «Рідна мова моя поетична й пісенна » 

      Напередодні Міжнародного дня рідної мови бібліотекарями районної дитячої бібліотеки  - Неверською В.В. та Кейзі М.І. проведено літературне свято  з учнями 2-Б (кл.керівник Штипук В.І.) та 5-А (кл.керівник Байрамукова С.Н.) Великомихайлівського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназії.
        Ведучі свята розповіли дітям, що мова це одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато того, чим може пишатися наш народ. Мова – це велике досягнення людства.
          Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Кожному у дар Божий дана мова.
         Всі живі створіння на Землі спілкуються між собою: одні - мовою жестів, інші - мовою звуків. Лише нам, людям, найдосконалішим із мешканців Землі, було даровано можливість спілкуватися за допомогою мови. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання.
          За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби свого минулого і сучасного. Рідною мовою належить вважати мову своєї нації,мову предків,яка пов’язує людину з її народом,з попередніми поколіннями,їх духовними надбаннями. Ми повинні передати рідну мову наступним поколінням. Обов’язок кожної людини знати,берегти мову,історію,культуру. Тоді ми будемо гідними синами і дочками свого народу.
         Активні учасники заходу розповідали прислів'я та вірші про мову, повідали чудову «Легенду про пісню», розгадували загадки. Звучали записи пісень «Це моя Україна !» та «Краща мова єднання - це українська!».
           Для всіх відвідувачів районної дитячої бібліотеки оформлена книжкова виставка «Мова барвиста, мова багата, ніжна і тепла, як батьківська хата»  та інформаційний стенд «Рідна мова моя, поетична й пісенна».












 

 

понеділок, 13 лютого 2017 р.


Урок мужності «Цей одвічний біль Афганістану»

         В районній дитячій бібліотеці ,у відділі 5-9 класів, відбулося засідання клубу «Подвиг» з учнями Великомихайлівського НВК 7 –А класу (кл. керівник Вакарова.О.С.) , яке було приурочене 28-ій річниці виведення військ з Афганістану.   Керівником клубу-  Кейзі М.І. був проведений урок мужності «Цей одвічний біль Афганістану». На захід були також запрошені учні 4-А класу (кл.керівник Мойсеєва Т.А.).
             15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, котрі не сказали -- «Мамо, я живий...».
                  Афганська війна тривала майже 10 років - це вдвічі довше ніж Друга світова війна. Вона буде довго тривожити серця тих, хто був безпосереднім учасником і хто втратив у війні своїх близьких. Війна назавжди залишиться в пам’яті нащадків.
          Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх тих, хто не повернувся з афганської війни. В їх числі є імена наших земляків: Сергій Улітка, Павло Китаєв, Олександр Заторський, Анатолій Крикунов.
            Активні учасники заходу підготували вірші афганської тематики. До уваги всіх були представлені відео-перегляди  «Афганістан. Життя простих людей» та «Хронологія війни в Афганістані».
           Керівник літературної студії «Джерело слова» Лунгу В.П. ознайомила присутніх з творчістю самодіяльної поетеси Великомихайлівщини - Васильєвої Н.М., яка багато своїх віршів присвятила воїнам- афганцям. Вікторія Павлівна продекламувала один з  віршів поетеси «Пятнадцатое февраля».
           Бібліотекар відділу 5-9 класів Кейзі М.І. ознайомила присутніх з інформаційним стендом «Афганістан – осколки пам’яті» та книжковою виставкою «Афганістан болить в душі моїй».












вівторок, 7 лютого 2017 р.


ДЕНЬ БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ.

      Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 рок
      В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна».  Відзначається щорічно у другий вівторок лютого місяця.
      7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під 
гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».
        Метою Дня безпеки в Інтернеті є ознайомлення  з правилами безпечної роботи в Інтернеті і небезпекою, яка може виникнути під час роботи у мережі. Познайомити користувачів з загрозами, які підстерігають їх в мережі Інтернет, сформувати правила безпечного поводження в Інтернеті, виховувати відповідальність за свої дії.
            В «Інтернет центрі» Великомихайлівської РДБ для користувачів відбулася віртуальна мандрівка «Безпека для дітей у мережі Інтернет».