Віртуальні виставки

четвер, 13 травня 2021 р.

 

15 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ.

         Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Для українців – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Це також прекрасна нагода засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

         До цієї дати у відділі обслуговування дітей КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради» оформлена книжкова виставка «Відкриваємо Європу разом». Книги, представлені на ній, ознайомлять юних читачів із європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням. Запрошуємо читачів до нашої книгозбірні.




пʼятниця, 7 травня 2021 р.

 

ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ.

     Минають роки, відлітають у вічність... Все далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога. Не можна забути тих, хто віддав своє життя за щастя інших.

      Напередодні Дня пам’яті та примирення і на честь 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у відділі обслуговування дітей оформлено інформаційний стенд «Мужність і відвага крізь віки» та книжкову виставку «Війні немає забуття.

     Щиро вітаємо з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Це свято уособлює героїзм, відвагу, ратну працю мільйонів українців. Земний уклін всім тим, хто ціною власного життя здобував перемогу на фронтах, тим, хто витримав пекло концтаборів, вижив та подарував нам майбутнє.



 

   ВАСИЛЬ СТЕФАНИК – 150 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ.  

Василь Стефаник народився 14 травня 1871 року у селі Русові на Івано-Франківщині. Початкову освіту отримав у місцевій школі, середню поїхав здобувати до польськомовної гімназії у місті Коломия. Під час навчання в Коломийській гімназії брав активну участь у роботі таємного гуртка «Покутська трійця», за що його разом із товаришами виключили з навчального закладу.

Завершив середню освіту Василь Семенович у німецькомовній гімназії міста Дрогобич. Саме тут Стефаник познайомився з Іваном Франком, що значно вплинуло на подальшу діяльність та творчість.

Перші новели 26-річного автора були надруковані у чернівецькій газеті «Праця»: «Виводили з села», «Лист», «В корчмі», «Синя книжечка», «Сама-самісінська». Саме вони привернули увагу літературної громадськості до новатора-новеліста.

Перша збірка новел була опублікована у 1899 році у Чернівцях і принесла 28-річному письменнику захоплення та визнання критиків та колег.

      Чи не найбільше у Стефаника новел про дітей. Їх доля, як і майбутнє рідного народу, дуже хвилювали його. Це новели «Новина», «Катруся». «Кленові листки» - твори про дітей без дитинства.
Помер Василь Стефаник 7 грудня 1936 року.
Селянським Бетховеном, співцем селянської бідноти, володарем селянських дум називають Василя Стефаника.

У відділі обслуговування дітей до 150 –річчя від дня народження Василя Стефаника для читачів оформлений інформаційний стенд та книжкова виставка «Маестро української новели».