Віртуальні виставки

понеділок, 29 січня 2024 р.

 

ДЕНЬ ПАМЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ.

29 січня в Україні відзначають 106 річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

До цієї дати провідним бібліотекарем Великомихайлівської бібліотеки-філії для дітей разом з класним керівником 6-Б класу Хоптовою Оленою Іванівною Великомихайлівського опорного ліцею був проведений урок мужності «Бій за майбутнє України».

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, кілька сотен курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче виборюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав упродовж п’яти годин. У полон було захоплено, а потім розстріляно 27 юнаків. Тоді, 106 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. В березні 1918 року, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі.

Через більш ніж століття, ціною неймовірних людських жертв і страшних руйнувань, Україна продовжує боротьбу за свою незалежність. Наші хоробрі воїни, як і в 1918 році, стали на захист рідної землі від російських загарбників.
Тож пам’ятаймо подвиги нашого народу, які захищали і захищають нашу державу.
Світла пам’ять загиблим! Честь і шана живим! 
 Слава Україні! Героям Слава!







 

 

ПАМ’ЯТАЄМО ГЕРОЇВ КРУТ.

29 січня вся Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. Це одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії нашої держави.

У цей день 106 років тому молоді борці за волю проявили героїзм та жертовність заради незалежності України, стримавши наступ більшовицьких частин на Київ.

Бій українських юнаків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання  Берестейського  миру, який означав міжнародне визнання української незалежності.

Герої Крут одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут став символом патріотизму у боротьбі за незалежність країни. У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».

Сьогодні, коли вирішується доля України, молодь, як і колись, у далекому 1918-му, перебуває в перших рядах боротьби .

У Великомихайлівській бібліотеці-філії для дітей для читачів оформлено інформаційний стенд «КРУТИ,КРУТИ – ПОВІК НЕ ЗАБУТИ» та книжкову виставку «ПАМ’ЯТАЄМО ГЕРОЇВ КРУТ».

 Запрошуємо в нашу книгозбірню!







понеділок, 22 січня 2024 р.

 

ОДНА-ЄДИНА СОБОРНА УКРАЇНА

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року.

Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. Подія, що відбулася цього дня символізує нашу єдність, прагнення нації жити спільно на своїй території. Акт Злуки став фундаментом нашого суверенітету, нашої незалежності. Гасло до відзначення Дня Соборності-2024 "Наша єдність- наша зброя".

До цієї дати у Великомихайлівській бібліотеці - філії для дітей оформлено книжкову виставку  «ОДНА-ЄДИНА СОБОРНА УКРАЇНА». Представлена на виставці література висвітлює найважливіші події в історії України.

 


четвер, 18 січня 2024 р.

 

Запрошуємо до участі!

Дорогі друзі!!!

Великомихайлівська бібліотека-філія для дітей запрошує дітей прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків “Іссик-Куль – колискова моя: природа у творчості Чінгіза Айтматова” до 95-річчя від дня народження киргизького письменника Чінгіза Айтматова.

Умови:

  1. Конкурс проводиться з 12 грудня 2023 р. по 31 серпня 2024 р. у три тури: 

 

  1. перший – з 12 грудня 2023 р. по 31 травня 2024 р. – на місцевому рівні, чекаємо ваші роботи у Великомихайлівській бібліотеці-філії для дітей КЗ «ПБ», вул.. Садова,8 А;
  2. другий – з 01 по 30 червня 2023 р. – на обласному рівні;
  3. третій (підсумковий) – з 01 липня по 31 серпня 2024 р. на загальнодержавному рівні.
  4. Участь у конкурсі беруть діти віком до 18 років.
  5. Малюнки готуються у 3-х вікових категоріях:

·         дошкільники та учні 1-4 класів;

·         учні 5-8 класів;

·         учні 9-11 класів.

7. Учасники кожної вікової групи готують оригінальні малюнки у форматі А3 (довільна живописна форма: олівці, фарби (пастель, олійна, акварель, гуаш))

Детальніше про конкурс: https://chl.kiev.ua/default.aspx?id=8389



четвер, 11 січня 2024 р.

 

СПОВНЕНИЙ ЛЮБОВІ ДО ЖИТТЯ.

До 145-річниці від дня народження Степана Васильовича Васильченка Великомихайлівська бібліотека-філія для дітей презентує книжкову виставку «Сповнений любові до життя».

Степан Васильченко (Степан Васильович Панасенко) - український письменник, педагог, сценарист, перекладач. Народився 8 січня 1879 року  на Чернігівщині в бідній селянській родині. Змалку батракував. Але, велика сім'я жила дружно, дуже любили пісні, читали книги. Батько письменника, який сам був грамотним, намагався будь - що дати освіту дітям, вивести їх у люди.

1886 року хлопець вступає до Ічнянської п'ятирічної школи. Стає кращим учнем, здобуває право залишитися при школі на два роки стипендіатом для підготовки у вчительську семінарію. Готуючись працювати народним вчителем, займається самоосвітою.

У 1895 році Васильченко вступає до Коростишівської вчительської семінарії, де вчиться упродовж трьох років. Продовжує займатися самоосвітою, проймається волелюбними ідеями, пише перші літературні твори. По закінченню навчання (1898) йде вчителювати в с. Потоки на Канівщині. Виявляє педагогічний талант і любов до дітей. Відкриває вечірні класи для дорослих. Бореться за навчання рідною мовою. Зображуючи своїх героїв, оповідаючи про невеличкі епізоди з їхнього життя, С. Васильченко вкладає у твори всю свою любов до дітей. Письменник наголошує, що навіть до маленьких треба ставитися з повагою, не принижуючи та не ображаючи їх. Кожна людина має докладати всіх зусиль для того, щоб у її родині панувала атмосфера злагоди, взаємодопомоги та поваги. Цінувати та любити свою родину вчать нас твори літератури, споконвічні традиції нашого народу, вчить нас і саме наше життя.

Запрошуємо до нашої бібліотеки переглянути найкращі твори письменника та ближче ознайомитися з його творчістю.

 


пʼятниця, 5 січня 2024 р.

 

«ЗНАВЕЦЬ ЛЮДИНИ, ЛІТОПИСЕЦЬ ЖИТТЯ»

До 110- річниці від дня народження Юрія Збанацького Великомихайлівська бібліотека-філія для дітей презентує книжкову виставку «Знавець людини, літописець життя».

Юрій Оліферович Збанацький народився 1 січня 1914 року в селі Борсукові на Чернігівщині в селянській родині. Закінчив Остерську семирічну школу, куди доводилося щодня ходити пішки за 13 км. Навчався в Чернігівському педагогічному технікумі, і у Ніжинському педагогічному інституті, який закінчив у 1937 році. Учасник Другої світової війни з 1941 по 1945 роки. Після окупації району залишився на окупованій території. Розпочав підготовчу роботу по створенню підпілля, проте за доносом зрадника 6 січня 1942 року був заарештований. Після допитів направлений в концентраційний табір, в якому пробув майже 7 місяців. У вересні 1942 року втік з табору. Повернувщись на Остерщину, Збанацький організовує партизанський загін .4 січня 1944 року Збанацькому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Писати Збанацький розпочав ще до війни. Перші його друковані твори з’явилися в 1944 р. У 1948 р. вийшла повість «Таємниця Соколиного бору», яка принесла йому славу й визнання. Його повісті «Між добрими людьми», «Морська чайка», «Курячий бог», роман «Сеспель» були екранізовані на Київській кіностудії ім. О. П. Довженка. Повсюдне визнання здобули такі збірки творів Збанацького, як «На все життя» (1950), «Над Десною» (1951), «Старший брат» (1952), «Крилатий гонець», «Незабутнє» (1953), повісті «Лісова красуня» (1955), «Єдина» (1959), «Курилові острови» (1963), романи «Малиной дзвін» (1958), «Хвилі» (1967), «Кують зозулі» (1975). В 1970 р. за роман «Хвилі» письменникові присуджена Державна премія УРСР імені Т. Г. Шевченка, а в 1975 р. роман «Кують зозулі» удостоєний літературної премії імені Лесі Українки. Помер Ю.Збанацький 25 квітня 1994 року в Києві.

Запрошуємо до нашої бібліотеки, щоб більш детально познайомитися з його творами та книгами про його життя та творчість.