Віртуальні виставки

четвер, 4 квітня 2013 р.


"Їх надихала на творчість Великомихайлівщина"
(Письменники Великомихайлівщини)
          

                                           

     
Микола Миколайович Федецький (19.01.1939 - 9.01.2012)
Народився 19 грудня  1939 року на Львівщині.   З 1958 року проживав в Великій Михайлівці.  Першою книжкою        віршів відомого у селищі Велика Михайлівка поета і літератора         була «Привіт тобі,  Дністре».  Він    написав вісім збірок поезії та прози. Усе своє  життя свою творчість поклав на вівтар вічних запитань: - «Що залишимо після себе?», «З чим живемо серед людей?».
                                             
Тетяна Федорівна Кривенко
 Народилась 18 вересня   1946  року в Сибіру. В 1950 році  переїхала в наш район. Нині вчитель зарубіжної літератури  у Великомихайлівській  ЗОШ № 2. Друкувала свої вірші в газетах Донбасу та районній газеті «Єдність», у збірнику поезії, прози  «Спектр». В 2007 році вийшла збірка віршів «Отзвенело лето спелым колосом».

Ольга Яківна Шнабель - Тихомирова
Народилась в селі Гросулове Одеської області. Першу книгу було написано у 1998 році "Трагедія голоду на Великомихайлівщині. 1933 рік" У 2000 році - "Через усі пекла" і Великий терор". 2003 рік - третя краєзнавча книга з історії Великомихайлівщини  "Вогняні верстви", в якій відтворені події 1941-1945 років. 
 

                                        

                                          
 Надія Олександрівна та
 Володимир Вікторович Долгові
             

Автори крєзнавчої книги "Великоплоское. С верой сквозь века", в цій книжці відтворена історія села Великоплоске. Книга поповнила фонд краєзнавчої літератури Великомихайлівської ЦБС.
Надія Михайлівна Васильєва
Народилась 16 жовтня  1947 року народження в місті Болграді  Одеської області . У 1985 році на конкурсі молодих самодіяльних поетів у м. Одесі зайняла І місце разом з самодіяльним композитором П. Гарбаром, що написав пісню на її слова. З 2005 року – засновниця  і керівник   літературної студії «Джерело слова». На творчому рахунку багато написаних гарних сценаріїв, безліч  проведених чудових свят у районі, велика кількість  організованих теплих зустрічей та нескінчена кількість поетичних слів, які дарують односельцям радість , тепло і любов.
                                               
Володимир Федорович Сіньковський
 Сіньковський Володимир Федорович 1941 року народження, поет, почав писати вірші у 10 класі.
В 1992 році випустив першу збірку віршів „Сідай мій друже, поговоримо” і багато інших. Пише вірші він різні, чудові,
але, щоб зрозуміти його талант, його особливість варто всім знати написану ним оду 21.06.07 року „Ода Великій Михайлівці”
                                         


Первухін Віталій  Федорович
Народився у 1936 році в Сибіру. Після Великої Вітчизняної війни родина переїхала до нашого району (місце де воював його  батько). Закінчив Тростянецьку школу, гідромеліоративний технікум. Здобув вищу журналістську освіту. 30 років працював журналістом в газетах Молдови. Друкувався в  місцевій районній  газеті. Він автор краєзнавчої  книги «В песнях останемся мы» (про села Тростянець, Орел, Привілля Великомихайлівського району ) «Комратская республика» (присвячена гагаузькому народу). Була видана збірка дитячих оповідань для дорослих «Ищу человека» та книга «Пока нас помнят – мы живем» (про родословну сім'ї Первухіних). 
 

Зарійчук Валерій Олександрович
Народився 28 лютого 1960 року в с. Новопетрівка Великомихайлівського району. У 1985 році навчався в державному педагогічному інституті ім.. Шевченка в м. Тирасполі. Будучі студентом він почав писати перші свої вірші в прозі , новели. Друкувався в місцевій районній газеті  та в газетах Молдови. Писав багато статей , нарисів, художніх творів про рідне село.
У 1997 році вийшла його  збірка творів «Пісня джерела». Слідом були видані книги про рідне село «Новопетрівка», «На землі моїх предків», «Зоряне небо Прикучурганського степу».
             
 Щіпківський Геннадій
 Павлович
Народився 8 Травня 1944 року в с. Бучая Хмельницької області. Закінчив медичне училище, завідував фельдшерсько-акушерським пунктом. Закінчив Вищу партійну школу , працював на керівних адміністративних посадах, в т. ч. завідуючим районним відділом культури. У 1995 році в Києві вийшла перша поетична збірка «Біль і спів душі моєї».У 1996 році – «Серпнева ожина». Були написані краєзнавчі книги -  «Новоселівська земля», «Войничеве», «Новоалександрівські нариси», «На берегах Кучургану». З 1998 року – член Національної спілки письменників України. 


 
Скавронік  Володимир Миколайович                                       

Народився 3 січня 1952 року в селі Юрашеве Великомихайлівського району. Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету ім.. Мечнікова. Працював в школі  вчителем української та російської мови та літератури. Займає посаду голови Новосавицької сільської ради . Почав писати вірші в юності. Його перші літературні твори були надруковані в 1999р. в збірці «Злет поетичної душі» . Книга «Приречений до життя» - була першим самостійним виданням автора. В 2012 році вийшла книга краєзнавчих творів «Мрійливий романтик»

   
  

       
  
Немає коментарів:

Дописати коментар