Літній оздоровчий табір
Урок - вікторина "Здоровим бути круто!" проведено під час літнього оздоровчого табору. Щодня до бібліотеки були запрошені читачі з якими бібліотекарі проводили урок - вікторину
з метою формування
в учнів навичок здорового способу життя, навичок толерантного спілкування;
розширення читацького світогляду. Під час проведення уроку - вікторини учасники були поділені на команди, відповідали на питання вікторини, розгадували "Лото здоров'я", розгадували кросворди. cкладали прислів'я та приказки.
Бібліотекар презентувала книжкову виставку "Книгу мудру прочитаєш про здоров'я все пізнаєш" та "Книги, які знають все...".
Закінчили захід груповими малюнками на тему "За здоровий спосіб життя"
Учні 1-го Б класу та 4-го Б класу
Всі активно приймають участь у вікторині
Складають "Дерево здоров'я"
Малюють групові малюнки
Захист малюнків
Сценарій заходу:
ЗДОРОВИМ
БУТИ – КРУТО!
(Урок-вікторина для учнів початкових класів)
Мета: формування в учнів навичок здорового способу життя, навичок толерантного спілкування; розширення читацького світогляду.
Обладнання: книжкова виставка «З книгою подружиш – здоров’я здобудеш!»; вислови: «Здорова людина – добра і справедлива», «Не той пропав, що в біду попав, а той, хто духом занепав», плакати «Дерево здоров’я», «Кросворд здоров’я»
Хід заходу
Бібліотекар. Добрий день, дорогі друзі! Сьогодні ми з вами урок-вікторину, присвячену здоровому способу життя.
В школі протягом року ви вивчаєте предмети «Основи здоров’я», «Природознавство», читання. Ці дуже потрібні книги були поруч з вами і навчали, як бути здоровими, розповідали казки і оповідання про різні випадки з життя своїх героїв. Сьогодні ми перевіримо, чи уважно ви вивчали ці книги, чи багато ви дізналися з них?
А допоможе нам у цьому цікава конкурсна програма «Здоровим бути – круто!», у якій я пропоную вам прийняти участь. Для цього ми створимо дві команди з учнів 1-го ті 4-го класів.
Команди займають свої місця за ігровими столами. Діти обирають назву команди, готують та проголошують свій девіз.
І так І-й конкурс «Лото-здоров’я»
У чарівному мішечку знаходяться кульки з номерами. Кожен гравець команди по черзі виймає кульку з номером, якому відповідає питання, на яке гравець повинен дати відповідь. Кожна правильна відповідь – 1 бал.
Запитання для першої команди
(Урок-вікторина для учнів початкових класів)
Мета: формування в учнів навичок здорового способу життя, навичок толерантного спілкування; розширення читацького світогляду.
Обладнання: книжкова виставка «З книгою подружиш – здоров’я здобудеш!»; вислови: «Здорова людина – добра і справедлива», «Не той пропав, що в біду попав, а той, хто духом занепав», плакати «Дерево здоров’я», «Кросворд здоров’я»
Хід заходу
Бібліотекар. Добрий день, дорогі друзі! Сьогодні ми з вами урок-вікторину, присвячену здоровому способу життя.
В школі протягом року ви вивчаєте предмети «Основи здоров’я», «Природознавство», читання. Ці дуже потрібні книги були поруч з вами і навчали, як бути здоровими, розповідали казки і оповідання про різні випадки з життя своїх героїв. Сьогодні ми перевіримо, чи уважно ви вивчали ці книги, чи багато ви дізналися з них?
А допоможе нам у цьому цікава конкурсна програма «Здоровим бути – круто!», у якій я пропоную вам прийняти участь. Для цього ми створимо дві команди з учнів 1-го ті 4-го класів.
Команди займають свої місця за ігровими столами. Діти обирають назву команди, готують та проголошують свій девіз.
І так І-й конкурс «Лото-здоров’я»
У чарівному мішечку знаходяться кульки з номерами. Кожен гравець команди по черзі виймає кульку з номером, якому відповідає питання, на яке гравець повинен дати відповідь. Кожна правильна відповідь – 1 бал.
Запитання для першої команди
1. Вибери з переліку продуктів тільки
ті, які можуть нашкодити здоров’ю: сметана, яблука, огірки, пепсі-кола,
хліб, молоко, чіпси.
2. Який телефонний номер потрібно
набрати у разі виникнення пожежі? (101).
3. Як називаються коливання земної
поверхні, що виникають унаслідок підземних поштовхів величезної сили? (Землетрус).
4. Що треба робити, щоб не хворіти,
легше і швидше переносити зміни погоди? (Загартовуватися).
5. Кого називають «пасивним курцем»? (Людину,
яка вдихає тютюновий дим, але сама не курить).
1. Вибери з переліку людських звичок
ті, які корисні для здоров’я: загартовування, куріння, чищення зубів, гризти
нігті, ввічливість, говорити неправду.
2. Куди потрібно звертатись і який
телефонний номер потрібно набирати, у разі виявлення крадіжки? (У міліцію,
102).
3. Як називають розлиття річки при
розтаванні снігу, льоду або від тривалих дощів і злив? (Повінь).
4. Яка невиліковна хвороба передається
тільки через кров, спричиняється вірусом імунодефіциту, який ослаблює організм?
(СНІД).
5. Яке приміщення у будинку є найнебезпечнішим?
Чому? (Кухня, адже в ній містяться різні електроприлади, газова плита).
(Музична пауза. Пісня про здорове
харчування на мотив пісні «Посмішка»)
(Журі оголошує кількість балів за І конкурс).
ІІ конкурс « Розгадай кросворд»
Бібліотекар. Діти, ви любите відгадувати загадки? Якщо так, то це дуже добре, бо у наступному конкурсі вам потрібно відгадати загадки і розгадати кросворд. Перед вами, на дошці два кросворди (для кожної команди свій кросворд).
Члени команди по черзі виходять до дошки, слухають питання, дають відповідь і записують її у клітинки кросворду. (Максимальна кількість балів – 5)
(Журі оголошує кількість балів за І конкурс).
ІІ конкурс « Розгадай кросворд»
Бібліотекар. Діти, ви любите відгадувати загадки? Якщо так, то це дуже добре, бо у наступному конкурсі вам потрібно відгадати загадки і розгадати кросворд. Перед вами, на дошці два кросворди (для кожної команди свій кросворд).
Члени команди по черзі виходять до дошки, слухають питання, дають відповідь і записують її у клітинки кросворду. (Максимальна кількість балів – 5)
1. |
||||||||
2. |
О |
К |
У |
Л |
Я |
Р |
И |
|
3. |
П |
О |
В |
І |
Т |
Р |
Я |
|
4. |
М |
О |
Р |
К |
В |
А |
||
5. |
Ї |
Д |
А |
Л |
Ь |
Н |
Я |
|
6. |
С |
І |
Р |
Н |
И |
К |
И |
Питання до І
кросворду
1. Відгадайте слово-підказку. До кого ми звертаємося, якщо захворіли? (Лікар).
2. Два скельця, три дужки – на ніс і на вушка. (Окуляри).
3. Куди ступиш – всюди маєш, хоч не бачиш – споживаєш. (Повітря).
4. Сидить панна на дворі, а коса її на дворі. (Морква).
5. Ходять туди діти часто
Споживати їжу вчасно.
Це не клас і не читальня.
Смачно пахне у ……. (Їдальні).
1. Відгадайте слово-підказку. До кого ми звертаємося, якщо захворіли? (Лікар).
2. Два скельця, три дужки – на ніс і на вушка. (Окуляри).
3. Куди ступиш – всюди маєш, хоч не бачиш – споживаєш. (Повітря).
4. Сидить панна на дворі, а коса її на дворі. (Морква).
5. Ходять туди діти часто
Споживати їжу вчасно.
Це не клас і не читальня.
Смачно пахне у ……. (Їдальні).
Дерев’яні
хлопці у малій коробці
Полягали спати. Не треба чіпати!
Бо вони, як граються, то вогнем займаються. (Сірники).
Питання до ІІ кросворду
Бо вони, як граються, то вогнем займаються. (Сірники).
Питання до ІІ кросворду
1. |
||||||||||||
2. |
Б |
Л |
И |
С |
К |
А |
В |
К |
А |
|||
3. |
В |
Е |
Л |
О |
С |
И |
П |
Е |
Д |
|||
4. |
В |
О |
Г |
О |
Н |
Ь |
||||||
5. |
Б |
Е |
Р |
Е |
З |
А |
||||||
6. |
С |
В |
І |
Т |
Л |
О |
Ф |
О |
Р |
1. Відгадайте слово-підказку. Чим треба займатися, щоб стати
сильним, здоровим, витривалим, мати гарну статуру? (Спорт).
3. Нерозлийвода із братом – виступаємо
у двох. Я йому підсвічу сцену, він співає: «Ух» та «Ох»! (Блискавка).
4. Ухоплю
його за роги, розжену колеса-ноги, Ріжки знизу покручу й по дорозі полечу. (Велосипед). 5.Лісом він котився з ревом, їв траву, кущі, дерева. А коли напивсь води – стих і згаснув назавжди. (Вогонь). 6. Я біла і тендітна, зелені маю коси. І навесні п’ють люди мої цілющі сльози. (Береза). 7. Всім перехожим я моргаю, щоб пильно глянули на мене. Очей же я аж троє маю: червоне, жовте і зелене. (Світлофор).
Музична пауза.
Музична пауза.
ІІІ конкурс «Книгу прочитаєш – про здоров’я все пізнаєш»
Питання для всієї команди. Правильна відповідь – 1 бал
Запитання для першої команди
1. Назвіть ім’я книжкового героя, який мав декілька шкідливих звичок, завдяки яким став відомим на весь світ, тому що розказував всілякі небилиці так натхненно і переконано, що й сам зрештою починав у них вірити. Назвіть книжку. («Пригоди барона Мюнхгаузена»).
2. Героїню якої казки, не зважаючи на мороз і заметіль, зла мачуха та її дочка відправили до зимового лісу за квітами? Назвіть казку («Дванадцять місяців»).
3. Як називається книга, у якій записані священні тексти, визнані церквою як непорушний закон віри і життя? (Біблія).
4. Як звали маленького хлопчика, який зумів не лише вижити в диких джунглях, а й стати їхнім господарем, не втративши при цьому найкращих рис справжньої Людини. (Мауглі).
5. Яке природне явище описав у своєму вірші Т.Шевченко? (Буря).
Реве та стогне Дніпр широкий,
Сердитий вітер завива,
Додолу верби гне високі,
Горами хвилю підійма.
Запитання для другої команди
1. Назвіть головну героїню казки Ш. Перро у якій йдеться про дівчинку, яка не цуралася брудної роботи, була доброю і щирою й за це добра фея нагородила її поїздкою на бал, де вона загубила один з елементів одягу, який, у свою чергу, допоміг їй вийти заміж за принца. Назвіть казку. («Попелюшка»).
2. Назвіть ім’я українського і російського письменника, який чудово змалював казкову красу української ночі. (Микола Гоголь).
3. Який словник допоможе нам перевірити правильне написання слів «здоров’я», «загартовування», «безпека»? (Орфографічний).
4. Назвіть декілька шкідливих звичок Лиса Микити з казки Івана Франка «Фарбований лис». (Хитрість, злодійкуватість, схильність говорити неправду).
5. У міфах стародавньої Греції згадується Гігія – богиня здоров’я. Від її імені походить слово, яким називається наука про здоров’я, його збереження та зміцнення. Назвіть це слово. (Гігієна).
ІІІ конкурс «Прочитай приказку»
Кожній команді пропонується прочитати приказку, у якій літери у словах переставлені місцями. Правильна відповідь – 5 балів.
1. Назвіть головну героїню казки Ш. Перро у якій йдеться про дівчинку, яка не цуралася брудної роботи, була доброю і щирою й за це добра фея нагородила її поїздкою на бал, де вона загубила один з елементів одягу, який, у свою чергу, допоміг їй вийти заміж за принца. Назвіть казку. («Попелюшка»).
2. Назвіть ім’я українського і російського письменника, який чудово змалював казкову красу української ночі. (Микола Гоголь).
3. Який словник допоможе нам перевірити правильне написання слів «здоров’я», «загартовування», «безпека»? (Орфографічний).
4. Назвіть декілька шкідливих звичок Лиса Микити з казки Івана Франка «Фарбований лис». (Хитрість, злодійкуватість, схильність говорити неправду).
5. У міфах стародавньої Греції згадується Гігія – богиня здоров’я. Від її імені походить слово, яким називається наука про здоров’я, його збереження та зміцнення. Назвіть це слово. (Гігієна).
ІІІ конкурс «Прочитай приказку»
Кожній команді пропонується прочитати приказку, у якій літери у словах переставлені місцями. Правильна відповідь – 5 балів.
1. реДобрещицесер не євабуколинідегор(Добре
щире серце не буває ніколи горде).
2. реГомутотьжи, хто ямжитт не родожить(Горе
тому жить, хто життям не дорожить).
Бібліотекар. Наше здорове життя неможливо уявити без блакитного неба, ясного сонця, зеленого лісу, чистого повітря, тобто, якщо сказати одними словом, без природи.
Зверніть увагу на цю чудову виставку Яке розмаїття довідкової і художньої літератури чекає на вас! Ці гарні й дуже корисні книги допоможуть вам у навчанні, розкажуть багато цікавого про природу, тварин, навколишній світ, навчать, як правильно жити у гармонії з природою і бути здоровими. А для того, щоб ближче познайомитися з цими книжками, вам треба просто прийти до бібліотеки і прочитати їх. І тоді ви станете не тільки гарними читачами, а ще й бібліотекознавцями.
Презентація бібліотекарем книжкової виставки.
І розділ «Книги, які знають все…»
ІІ розділ
«Книгу мудру прочитаєш – про здоров’я все пізнаєш»
Бібліотекар. А зараз я пропоную вам наступний IV конкурс.
Перед вами табличка зі словом «БІБЛІОТЕКОЗНАВСТВО». Слово складне, але з нього можна утворити безліч нових слів, що ви і зробите протягом 3-х хвилин. За кожне утворене слово – 1 бал.
Бібліотека, літо, коза, закон, знак, зона, озон, вокал, ікона, банкет, бант, батон, біб, вазон, бізон, білет, котлета, візок, тіло, балет, білка, бал, весна, сівба, атлет, лан, лев, лінза, ліс, літак, сік, сітка, нота, тека, скло, світ, світло...)
Музична пауза. Пісня про фізкультуру і спорт (на мотив пісні «У траві сидів коник»).
Бібліотекар. А зараз я пропоную вам наступний IV конкурс.
Перед вами табличка зі словом «БІБЛІОТЕКОЗНАВСТВО». Слово складне, але з нього можна утворити безліч нових слів, що ви і зробите протягом 3-х хвилин. За кожне утворене слово – 1 бал.
Бібліотека, літо, коза, закон, знак, зона, озон, вокал, ікона, банкет, бант, батон, біб, вазон, бізон, білет, котлета, візок, тіло, балет, білка, бал, весна, сівба, атлет, лан, лев, лінза, ліс, літак, сік, сітка, нота, тека, скло, світ, світло...)
Музична пауза. Пісня про фізкультуру і спорт (на мотив пісні «У траві сидів коник»).
Журі оголошує кількість балів за
IV конкурс.
Бібліотекар.
Ми сьогодні добре грали
Про здоров’я все пізнали.
Про тварин і про природу,
Про гаразди і негоду.
Та залишилося нам
Висновок усьому дати.
І маленьке деревце
Одягти в зелені шати.
Бібліотекар я хочу, щоб ви уважно подивилися на деревце і сказали, чого йому не вистачає? (листочків). А для того, щоб деревце зазеленіло, вам потрібно йому допомогти. Для цього у вас на столах лежать листочки, на яких написані корисні і шкідливі звички. Ваше завдання вибрати тільки корисні звички, які сприяють збереженню здоров’я і роблять наше життя гарним і щасливим. (Листочки з правильними відповідями прикріплюються до дерева).
Корисні звички (листочки). Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим, займатися фізкультурою, бути чесним і відкритим, загартовування, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування, мити руки перед вживанням їжі, оберігати природу, дбати про рідних, знати свої права та обов’язки, чистити зуби, здобувати освіту, вивчати правила дорожнього руху, не чіпати бездомних собак і кішок,не відкривати двері незнайомим.
Шкідливі звички (листочки). Куріння, алкоголізм, вживання наркотиків, неповага до старших, битися з товаришами, гризти нігті, гратися з електроприладами, ходити по льоду, бути злим і роздратованим, гратися з сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у заборонених місцях, бути жадібним і заздрісним, перебігати дорогу під час руху авто.
Бібліотекар. Давайте підрахуємо кількість балів кожної з команд назвемо переможців.
Бібліотекар. Діти, ось і добігає кінця наша зустріч. Я гадаю, що конкурсні завдання для вас не були важкими, тому ви з ними дуже добре впоралися.
У цій грі переможців і переможених немає, тому що кожен, хто дбає про своє здоров’я і про здоров’я інших, хто знає, як зберегти наш світ від зла і ненависті, той завжди є і буде переможцем.
До нових зустрічей!
Бібліотекар.
Ми сьогодні добре грали
Про здоров’я все пізнали.
Про тварин і про природу,
Про гаразди і негоду.
Та залишилося нам
Висновок усьому дати.
І маленьке деревце
Одягти в зелені шати.
Бібліотекар я хочу, щоб ви уважно подивилися на деревце і сказали, чого йому не вистачає? (листочків). А для того, щоб деревце зазеленіло, вам потрібно йому допомогти. Для цього у вас на столах лежать листочки, на яких написані корисні і шкідливі звички. Ваше завдання вибрати тільки корисні звички, які сприяють збереженню здоров’я і роблять наше життя гарним і щасливим. (Листочки з правильними відповідями прикріплюються до дерева).
Корисні звички (листочки). Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим, займатися фізкультурою, бути чесним і відкритим, загартовування, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування, мити руки перед вживанням їжі, оберігати природу, дбати про рідних, знати свої права та обов’язки, чистити зуби, здобувати освіту, вивчати правила дорожнього руху, не чіпати бездомних собак і кішок,не відкривати двері незнайомим.
Шкідливі звички (листочки). Куріння, алкоголізм, вживання наркотиків, неповага до старших, битися з товаришами, гризти нігті, гратися з електроприладами, ходити по льоду, бути злим і роздратованим, гратися з сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у заборонених місцях, бути жадібним і заздрісним, перебігати дорогу під час руху авто.
Бібліотекар. Давайте підрахуємо кількість балів кожної з команд назвемо переможців.
Бібліотекар. Діти, ось і добігає кінця наша зустріч. Я гадаю, що конкурсні завдання для вас не були важкими, тому ви з ними дуже добре впоралися.
У цій грі переможців і переможених немає, тому що кожен, хто дбає про своє здоров’я і про здоров’я інших, хто знає, як зберегти наш світ від зла і ненависті, той завжди є і буде переможцем.
До нових зустрічей!
Немає коментарів:
Дописати коментар