Віртуальні виставки

вівторок, 30 травня 2017 р.


Куріння чи здоров’я – вибір за вами.
          Щороку в останній день весни, 31 травня, відзначають Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням.
            В Україні нараховується майже 9 мільйонів активних курців, які складають третину всього працездатного населення країни. Тютюнопаління - одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, сама найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб.
            Днями в районній дитячій бібліотеці відбулася зустріч головного спеціаліста Великомихайлівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Буковської Світлани Дмитрівни з учнями 8 – Б класу ( кл. керівник Угріна Т.О.). Діти дізналися про цікаві факти з історії тютюну та куріння, про вражаючі факти згубного впливу такої залежності.
           Нікотинова залежність сьогодні поширюється серед народних мас з такою швидкістю, що її не встигають зупинити або хоча б сповільнити навіть при всіх спробах. Їй підвладні всі: жінки та чоловіки, молодь і літні люди, а найстрашніше, що курити починають вже в підлітковому віці, абсолютно не надаючи значення тому, як це впливає на стан юного організму, що розвивається.
           Результати досліджень свідчать про те, що багато людей набули цих звичок у підлітковому віці. Тиск з боку товаришів і бажання бути схожим на дорослих спонукають багатьох підлітків  до паління. Ці згубні звички важко перебороти, оскільки тютюновий дим містить нікотин, який спричиняє наркотичну залежність у людини, що палить
       Паління і школяр несумісні. Шкільні роки — це роки зростання як фізичного, так і розумового. Організму потрібно багато сил, щоб справитися зі всіма навантаженнями. Ще не зміцнілі нервова і кровоносна системи болісно реагують на тютюн.
       Як відомо, навики, звички, засвоєні в шкільному віці, найміцніші. Це стосується не тільки корисних, але і шкідливих звичок. Чим раніше діти, підлітки, хлопці, дівчата познайомляться з палінням і почнуть палити, тим швидше звикнуть до нього, і надалі відмовитися від паління буде дуже важко.
        Куріння підриває здоров'я людини. Кожному необхідно це якомога глибше зрозуміти й усвідомити. Ніхто не повинен добровільно руйнувати свій організм. Здоров’я – велике благо, вміння зберегти його в значній мірі залежить від самої людини.
           Бібліотекарі РДБ ознайомили присутніх з інформаційним стендом «Хочеш довше жити – кидай палити».




понеділок, 29 травня 2017 р.


ІСТОРІЯ НАШОЇ КРАЇНИ ВІД М.ГРУШЕВСЬКОГО

ДО СЬОГОДЕННЯ.

         Відповідно до Указу Президента України від 22.01.2016 № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Зазначений акт Глава держави видав у день 97-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
         17 березня цього року виповнилося100 років утворення Української Центральної Ради (УЦР) – українського представницького органу, головою якого було обрано Михайла Грушевського. Після Всеукраїнського Національного Конгресу 19-21 (6-8 за старим стилем) квітня 1917 року УЦР стала першим парламентом України. У цьому сенсі маємо підстави говорити про 100-річчя представницької демократії в Україні.
         Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні. Ця ідея остаточно втілена Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Сьогодні Україна, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 100 років тому.
          З нагоди 100-річчя  Української революції 1917-1921 років у Великомихайлівській районній дитячій бібліотеці був проведений усний журнал «Історія нашої країни від М.Грушевського до сьогодення». Присутні були ознайомленні з трьома сторінками усного журналу : «Це нашої історії рядки: Українська революція 1917 -1921»,  «Історична спадщина М.Грушевського», «Сьогодення Української держави». До заходу був оформлений інформаційний стенд «Українська революція 1917 -1921 рр.».








 

вівторок, 23 травня 2017 р.


Відкрий Європу для себе .

         День Європи в Україні відзначають у третю суботу  травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Відзначення цього дня - ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.
     У 2017 році День Європи в Україні припадає на 20 травня.
      День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
     З метою розширення знань з питань європейської інтеграції, отримання нової інформації про європейські країни в районній дитячій бібліотеці відбулася відео-мандрівка «Відкрий Європу для себе».
 

 

 


пʼятниця, 19 травня 2017 р.


БЕЗ СІМ’Ї НЕМАЄ ЩАСТЯ НА ЗЕМЛІ.
               До Міжнародного дня сім’ї у Великомихайлівській
районній дитячій бібліотеці відбулося  родинне свято «Без сім’ї    немає  щастя на землі».
                 Бібліотекар звернула увагу на те, що нічого немає у світі найдорожчого для людини, ніж її сім’я. Любов рідних людей особливо потрібна нам у скруті або хворобі, вона надає сили подолати невдачі й відчай, прихилити до себе долю. Як приємно розділити з родиною радість, святкувати перемогу, відчувати, що твої батьки залишаються з тобою.Ми всі – український народ, який складається з родин – малих і великих, дружних і працьовитих. Родина – це не тільки рідні, родичі це весь   український народ. Родина до родини – народ. А щоб нашому українському роду не було переводу, потрібно берегти його, шанувати. Сьогоднішнє свято – це освідчення в любові до своєї сім’ї, бажання зробити для неї щось приємне.
         На заході діти співали пісні про родину, розповідали про те, що вони люблять робити спільно з батьками, відгадували загадки і брали участь у конкурсі «Назви ласкаві слова». До заходу були підготовлені інформаційні стенди «Сім'я, родина— це наш рід, це наша Україна» і «Найніжніші в світі руки рідної матусі».











вівторок, 16 травня 2017 р.


2017 – РІК ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ.

             2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
         Читачі Великомихайлівської районної дитячої бібліотеки були ознайомлені з інформаційним стендом «2017 – рік Японії в Україні»  та здійснили віртуальну народознавчу мандрівку «Культура та традиції японського народу».
           Після перегляду юні мандрівники активно дискутували, що саме їм сподобалось і що найбільше запам’яталось. Сподіваємось, віртуальна мандрівка відкрила для наших читачів багато нових сторінок з історії країни, де нанотехнології співіснують зі стародавніми традиціями країни сонця, яке сходить…






понеділок, 15 травня 2017 р.


ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО  ДОРОЖНЬОГО РУХУ.
           В умовах постійного зростання кількості транспортних засобів безпека дітей перебуває під великою загрозою. Зрозуміло, що всі дітлахи – непосиди. Вони легко можуть почати гратися на проїзній частині дороги, перебігати її у невстановленому місці.
            Тим більше вражають випадки, коли трагедія стається через недбалість батьків, які тягнуть малих через дорогу, аби виграти хвилинку при цьому ризикують дитячим здоров’ям або навіть життям.
           
В переважній більшості випадків винуватцями ДТП стають діти через свої вікові та психологічні здібності. Вони дуже збудливі, динамічні і в той же час неуважні: не вміють передбачити небезпеку, правильно оцінити відстань до автомобіля, що наближається, його швидкість і свої можливості. Допомогти дітям виробити це вміння – завдання дорослих. Від педагогів, батьків, бабусь і дідусів залежить, як надалі поводитимуться дівчатка і хлопчики на дорозі.
     Зрозуміло, що лише дотримання Правил дорожнього руху дозволяє відчувати себе на вулиці впевнено!
        В рамках тижня безпечного дорожнього руху  , в районній дитячій бібліотеці з 10.05 по 13.05 були проведені заходи присвячені цій темі. Для дітей було оформлено тематичну поличку «Правила безпеки», виставку однієї книги « Правила дорожнього руху для дітей». Цікавим, пізнавальним та корисним був відео-перегляд «Твій друг - безпечний рух!», діти прийняли активну участь у вікторині «Дорожня грамота».









середа, 10 травня 2017 р.


Війна і Перемога: полум’я
                     вічної пам’яті.

          9 травня 2017 року Україна відзначає День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
         День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні -  встановлене державне свято в результаті прийняття 9 квітня 2015 Верховною Радою України проекту закону № 2539 "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років".
       Для заходів, приурочених до цих дат на державному рівні з 2014 року використовується новий символ – червоний мак.
       Дорогою ціною дісталася Перемога нашим фронтовикам. Ми розуміємо, що пройдуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття. Тому так важливо познайомити дітей з подвигом ветеранів, щоб залишилася пам’ять про них, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, яка забрала життя мільйонів людей, принесла лихо і горе на нашу українську землю. Бо без пам’яті немає майбутнього. 
        Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи , голод і холод, хвороби і рани, роки,  їхні груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Але вони пам'ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати.

        Напередодні 9 травня в районній дитячій бібліотеці відбулося засідання клубу «Подвиг» з учнями 6-А класу (кл. керівник Головацька А.С.)  та була проведена година мужності «Війна і Перемога: полум’я вічної пам’яті». На захід були запрошені учні 4-А класу (кл. керівник Мойсеєва Т.А.)
       Активні читачі бібліотеки декламували вірші воєнної тематики.
Присутні були ознайомлені з книжковою виставкою «Війні немає забуття». До заходу був оформлений стенд « День Перемоги – день пам’яті та надії».
         Неподалік від будівлі районної дитячої бібліотеки знаходиться скромний пам’ятник з п’ятикутною червоною зіркою. Тут похований 19- річний солдат Олег Петрович Пруський. Він віддав своє життя за звільнення нашого селища.
         Захід завершився покладанням квітів до могили солдата.
 
 










четвер, 4 травня 2017 р.


2017 –РІК НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
           Сьогодні німецька мова – перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. Навіть прогресивні японці зосереджуються на німецькій – її вивчають 68% студентів у Японії.
         В Україні німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських школах після англійської і за статистикою:
     - 52% школярів обирають її для вивчення як другу іноземну;
      - Німеччина посідає друге місце (після Польщі) за кількістю обмінів   
      студентами.
     Тож варто детальніше розглянути та пізнати цю мову.
        У Великомихайлівській районній дитячій бібліотеці для дітей була організована виставка літератури  « Вивчаємо німецьку мову».